«Шундыкаре» шедем нылпиос

 

Удмурт егитъёслэн мерлыко “Шунды” огазеяськонзы 20-29-тӥ гудырикошконэ «Ёлочка» лагерьын “Шундыкар 2017″сменаез ортчытэ. Ӧтиськомы 5-11-тӥ классын шор ёзо школаосысь но 18 аресозь шор дышетсконниосысь удмурт нылпиосты.

Уж нуиськоз таче ӧръёсъя:

«Суредасьёс» ӧр:
Ӧнерчи – Чудья Жени
Юрттӥсез – Бусыгин Леонид

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Шайбакова Адрияна – Башкортостан, Татышлы ёрос, Нижнебалтачево черкогурт
2. Гараева Арина – Башкортостан, Татышлы ёрос, Арибашево гурт
3. Набиуллина Алина – РБ, Янаул ёрос, Старый Варяш черкогурт
4. Вахрушева Надежда – Якшур-Бодья ёрос, Сюровай гурт 
5. Вылегжанин Ярослав – Ижкар
6. Зиновьев Александр – Алнаш ёрос, Варзи-Ятчи черкогурт
7. Эшмакова Мария – Селта ёрос, Орловский Выселок гурт 
8. Ермолаева Екатерина – Шаркан ёрос, Вуж Быги гурт 
9. Фёдорова Аделина – Ижкар
10. Фёдорова Юлия – Шаркан ёрос, Мувыр гурт 

«Тележурналистика» ӧр:
Ӧнерчи – Ваулина Вероника Юриевна
Юрттӥсез – Емельянова Мария

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Васильева Ксения – Пичи Пурга черкогурт
2. Яковлева Валерия – Ижкар
3.Спиридонова Диана –Пичи Пурга ёрос, Улын Юри гурт
4. Поздеев Пётр – Яр ёрос, Тум гурт
5. Чиркова Анастасия – Балезино ёрос, Исак гурт
6. Боброва Лана – Алнаш ёрос, Удмурт Гондыргурт
7. Никандрова Анастасия – Татарстан, Менделеев ёрос, Вандэмо гурт 

«Дӥськут дизайн» ӧр:
Ӧнерчи – Полина Кубиста
Юрттӥсез – Алашеева Анастасия

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Красильникова Любовь – Алнаш черкогурт
2. Данилова Мария – Эгра ёрос, Сундур гурт 
3. Кожевникова Елизавета – Дэбес ёрос, Зар-Мадла гурт 
4. Денисова Наталья – Шаркан ёрос, Пипиё гурт 
5. Михайлова Валерия – Пичи Пурга ёрос, Вуж Монья гурт
6. Данилова Алёна – Дэри ёрос, Постол гурт
7. Печникова Олеся – Кияса черкогурт
8. Осипова Татьяна – Марий эл, Карлыган

«Фольклор» ӧр:
Ӧнерчи – Коротаева Екатерина Анатольевна
Юрттӥсез – Белков Виталий

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Егоров Никита – Дэри ёрос, Хохряки гурт 
2. Зянкулова Светлана – Пичи Пурга черкогурт
3. Краснова Татьяна – Вавож ёрос, Выль Бия гурт 
4. Перевозчиков Даниил – Шаркан черкогурт
5. Бехтерев Станислав – Шаркан черкогурт
6. Беспалова Ирина – Кияса ёрос
7. Машагатова Анна – Ижкар 
8. Лукоянова Александра – Вавож ёрос, Гурезь-Пудга
9. Ефимов Данил – Пичи Пурга ёрос, Арляново гурт 
10. Зидымакова Линда – Башкортостан Татышлы ёрос, Нижнебалтачево 
11. Зедыганов Алексей – Пермь улосвыл. 

«Театр» ӧр:
Ӧнерчи – Корепанов Дмитрий Валериевич
Юрттӥсез – Едыгаров Илья

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1.Антонов Владимир – Марий Эл, Карлыган 
2. Чирков Григорий – Балезино ёрос, Быдыпи гурт 
3. Широбоков Данил – Шаркан ёрос, Чужегово гурт 
4. Волков Влад – Якшур-Бодья ёрос, Сюровай гурт
5. Акилов Илья – Дэри ёрос, Ож-Пурга гурт 
6. Фомина Настя – Алнаш ёрос, Варзи-Ятчи черкогурт
7. Беляева Ангелина – Можга ёрос, Бадӟым Сибы гурт 
8. Машковцева Анастасия – Грак ёрос, Пуклё гурт 
9. Вершинина Надежда – Марий Эл, Карлыган
10. Шарипова Карина – Можга ёрос, Улын Вишур гурт 
11. Иванова Анастасия – Можга ёрос, Чожйыл гурт 
12. Менликаев Эмиль – Пермь улосвыл, Кирга гурт 

«Крезьгуро инструментъёсын шудӥсьёс» ӧр:
Ӧнерчи – Жуйков Владимир Андреевич
Юрттӥсез – Кириллов Кирилл

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Белослудцев Антон – Кез ёрос, Александрово гурт 
2. Белослудцев Степан – Кез ёрос, Выль Гыя гурт
3. Селивёрстова Наталья – Пичи Пурга ёрос, Бобья-Уча гурт
4. Ившин Максим – Эгра ёрос, Байвал гурт 
5. Садовникова Мария – Вавож ёрос, Гурезь-Пудга гурт 

«Крезь лэсьтон» ӧр:
Ӧнерчи – Широбоков Василий Александрович
Юрттӥсез – Кириллов Кирилл

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Нестерев Максим — Можга ёрос, Большая Уча черкогурт
2. Журавлев Антон — Глазов ёрос, Коротаево гурт
3. Владимирова Анастасия — Можга ёрос, Замостные Какси гурт
4. Емельянов Денис – Кизнер ёрос, Бертло гурт
5. Вахрушев Владислав — Якшур-Бодья ёрос, Сюровай гурт
6. Коротаев Григорий — Пичи Пурга ёрос, Ули Постол гурт

«Эстрада» ӧр:
Ӧнерчи – Андреев Владислав Александрович
Юрттӥсез – Самсонова Анна

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Ганеев Эдуард — Татарстан, Кукмор ёрос,Верхняя Юмья гурт
2. Алексеева Лиза — Татарстан, Менделеевск ёрос, Енабердино
3. Зиндуллина Нелли — Пермь улосвыл
4. Медведева Юлия – Дэри ёрос, Подшивал гурт 
5. Камашева Карина — Кияса ёрос, Калашур
6. Кузьмина Яна – Шаркан ёрос, Ӟузя черкогурт
7. Ефремова Мария – Дэри ёрос, Подшивал гурт
8. Зорин Данил — Вавож ёрос, Большое Волково гурт
9. Кузнецов Владислав – Татарстан, Мендееевск кар
10. Черепанов Тимофей – Дэри ёрос, Хохряки 

«Видеоискусство» ӧр:
Ӧнерчи – Степанов Владислав Олегович
Юрттӥсез – Агафонов Максим

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Захаров Николай – Балезино ёрос, Исаково гурт 
2. Кондратьев Вова — Шаркан ёрос, Пороз гурт 
3. Тыбанова Лена — Вавож ёрос, Монья гурт
4. Степанов Антон – Дэри ёрос, Пальники гурт 
5. Суворов Всеволод — Ижкар 
6. Агафонова Валерия — Эгра ёрос, Квардавозь гурт
7. Иванова Алина – Дэри ёрос, Шайтангурт 
8. Бигбашев Владимир – Кияса ёрос, Уддяди гурт 

«Литература» ӧр:
Ӧнерчи – Анфиногенов Богдан
Юрттисез — Глухова Алёна 

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос:
1. Кириллова Наталья – Пичи Пурга ёрос, Шорын Юри гурт. 
2. Тихонова Ксения – Шаркан ёрос, Сосновка 
3. Кабанова Юлия — Пичи Пурга черкогурт 
4. Ларионова Анастасия – Вавож ёрос, Зямбай гурт 
5. Кочанова Карина – Алнаш ёрос, Кузьымгурт,
6. Мохова Алена – Шаркан ёрос, Пашур-Вишур гурт 
7. Аксареева Елена — Алнаш ёрос, Варзи-Ятчи черкогурт 
8. Архипова Юлия – Алнаш ёрос, Сьод Ошмес гурт 
9. Бубина Кристина — Шаркан ёрос, Пашур-Вишур гурт 
10. Ильина Татьяна – Пичи Пурга ёрос, Арлан гурт 

«Эктӥсьёс» ӧр: 
Ӧнерчи – Тихонова Татьяна Семёновна 
Юрттӥсез – Анисимова Виолетта 

Вожвылъяськонэз потэм нылпиос: 
1. Манаева Лидия – Алнаш ёрос, Муважи гурт 
2. Камашева Яна – Ижкар 
3. Денисова Алина – Алнаш ёрос, Удмурт Тоймобаш 
4. Широбокова Юля – Шаркан ёрос, Вортчино гурт 
5. Ермолаева Вера — Шаркан ёрос, Вуж Быги гурт 
6. Низамова Марина – Башкортостан, Балтач ёрос, Асавка гурт 
7. Арманшина Диана – Башкортостан, Татышлы ёрос, Уразгильды 
8. Давлетова Елизавета — Башкортостан , Янаул ёрос, Каймаша гурт 

Сьӧрады одно ик кутоно: 
— Эмъяськонниысь басьтэм 079/у формая справка (одно ик пусъёно анализъёсты, прививкаосты, паласькись висисьёсын кусып ӧд возе шуыса); 
— Улондэс но тазалыктэс утёнъя страховкалэсь копизэ; 
— Вордӥськемды сярысь свидетельстводылэсь яке паспорттылэсь копизэ, медицинский полистылэсь копизэ. 
— Анай-атайёсын огкыл (договор), «Согласие на обработку данных» (14 аресъем нылпиос гожто асьсэос, мукетъёсызлы – анай-атайёссы) гожтоно, соосты сьӧре ваёно. 
— Удмурт калык дӥськут, шуныт, спорт дӥськут но пыдкутчан, улоннитӥ ветлон пыдкутчан, мисьтаськон арбериос, йыре понон. 
— Оргвзнос: 1800 (видеоискусство, тележурналистика, эктӥсьёс, фольклор, литература), 2000 (театр, дӥськут дизайн, крезь лэсьтон, эстрада, суредасьёс, крезьгуро инструментъёсын шудӥсьёс). 

Нимысьтыз куронъёс: 
«Крезьгуро инструментъёсын шудӥсьёс» отрядлы – инструментъёстэс кутоно, шнур сьорады ваено 
«Видеоискусство» отрядлы – луонлыкъя видеокамера яке съёмкаос лэсьтыны луоно фотоаппарат, ноутбук, флешка (8 гб яке тросгес), 
«Эктӥсьёс» отрядлы – асьтэ палась удмурт калык дӥськут, эктон пыдкутчан, ыжгон носки. 
«Крезь лэсьтон» отрядлы – резак, стамеска полукруглой, стамеска прямой, рубанок, линейка, карандаш. 
«Фольклор» — удмурт калык диськут, эктон пыдкутчан. 
«Суредасьёс» отряд — 2-3 кисточка, кулэтэм бытовой арбериос, (кылсярысь, тияськем фотоаппарат, телефон, вуж утюг яке мукет костаськись пичи арбери) 

Лагере шедемъёслы вуыны кулэ 20-тӥ гудырикошконэ 9 часлы 30 минутлы «Русский дом» доры (Ижкар, Воткинское шоссе, 118 юрт). 

Юанъёсъя: 
891512183533 — Алина Чернова

Soglasie_na_obrabotku_personalnykh_dannykh

Dogovor

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *